Cechy i umiejętności postaci.

Go down

Cechy i umiejętności postaci.

Post  Ezekiel on 2012-07-13, 22:21

Każdy człowiek posiada odpowiednio duży wachlarz cech i umiejętności. Umiejętności to rzeczy wyuczone, każdy z graczy może posiadać ich maksymalnie cztery na start, jednakże należy już przy tworzeniu kp uwzględnić czy postać potrafi np. pilotować mecha. Cechy podobne (np. pisanie, czytanie i liczenie) można zaliczyć jako jedną.
Cechy są bardziej skomplikowane, są to wrodzone przymioty każdej osoby. Każdy z nas posiada swoje słabe i mocne strony. Każda z ras posiada dane cechy lub dowolną ilość cech do wybrania za które nie płaci się w żaden sposób. Można dodatkowo posiadać nieskończoną ilość dodatkowych cech, jednakże za każdą z tych dodatkowych zalet trzeba zapłacić jedną wadą.
Tak więc jeżeli wybierzemy zaletę którą na starcie posiada człowiek, możemy dobrać sobie jeszcze dwie dodatkowe zalety za które musimy sobie wybrać dwie inne wady.


ZALETY

Wrodzona Siła
Niektórzy spośród nas są dużo silniejsi niż na to wyglądają i podejmują się chociażby zapasów z bykiem. Takie osoby albo są skończonymi głupcami albo posiadają te cechę.

Duża Wytrzymałość
Cecha bardzo popularna wśród żołnierzy, to najczęściej na froncie ma znaczenie nasza wytrzymałość. Wpływa ona na ilość ran które jesteśmy w stanie przyjąć.

Duża Zręczność
Próbowałeś kiedyś składać origami? To najlepszy sposób aby sprawić czy posiadasz tą cechę.

Mocna Budowa
Bardzo aktywne fizycznie osoby są mniej podatne na zmęczenie gdy posiadają tą cechę. Dla kogoś takiego zmęczenie przychodzi dużo później i szybciej mija. Poza tym wszyscy kochają muskulaturę.

Szybka Regeneracja
Ktoś obdarzony tą cechą nawet po otrzymaniu bardzo ciężkich ran może po kilku dniach wrócić do normalnego funkcjonowania, bez śladów obrażeń.

Mocna Głowa
Znasz to uczucie kiedy po ledwie kilku kieliszkach wszystko wokół zaczyna wirować? Jeśli posiadasz tą cechę, to nie dane było Ci poznać co to znaczy.

Wyśmienity Refleks
Zdolność potrzebna zarówno przy obronie jak i przy ataku. Szczególnie jeśli pilotuje się kilkutonową maszynę zniszczenia.

Sokole Oko
Wyśmienity wzrok sprzydaje się szczególnie strzelcom, ale któż nie chciałby mieć takich zdolności percepcji jak oni? Widzą swój cel dokładnie nawet z wielu metrów.

Zdolność Szybkiego Biegu
Podobno biali nie potrafią biegać. Widać ta cecha nie jest wśród nich szczególnie popularna. Setka w 10 sekund? To chyba nie problem.

Zdolność Wysokiego Skoku
Po co omijać barierki jeśli można je przeskakiwać? Ha, niektórzy próbują to robić nawet z wysokimi ogrodzeniami, jakkolwiek z marnym skutkiem.

Wyczulony Węch
No może to wciąż nie jest poziom psa gończego, ale to co potrafisz jest wciąż imponujące. Dobrze wiesz kiedy w pobliżu jest ktoś kogo nie cierpisz.

Wyczulony Słuch
Żaden szelest nie umknie Twojej uwadze, jeśli wybierzesz tą cechę.

WADY

Anemicznie Słaby
Podnoszenie ciężarów nie jest dla wszystkich. Masz szczęście że jesteś chociaż w stanie utrzymać ciężar siatki z zakupami.

Niska Wytrzymałość
Zdecydowanie kilka ciosów wystarczy aby powalić Cię na ziemię. Tyle dobrego że pobór Cię prawdopodobnie ominie.

Kiepska Zręczność
Masz problemy z otworzeniem drzwi kluczem? A może wiązanie sznurowadeł idzie Ci z różnym skutkiem? Zdarza się każdemu.

Otyłość
Nie będziesz odnosić sukcesów w sporcie z taką budową ciała. Chyba że chodzi o zajęcia wymagające głównie siły fizycznej, którą póki co wykorzystujesz żeby podnieść z ziemi paczkę chipsów. Zmęczenie przychodzi piekielnie szybko.

Niedowaga
Wystające żebra mogą zwabić zbłąkane psy. Poza tym 100 metrów to już dla Ciebie maraton, lepiej nie ruszać się z bezpiecznego środka transportu.

Powolność
Powolniacy statystycznie są najczęściej ginącym typem żołnierzy wśród rekrutów. Na front raczej nie nadają się przez swoją niską ruchliwość, chyba że walczą z mechów.

Żółwi Refleks
Słyszałem kiedyś o człowieku który zorientował się że leci w niego rakieta dopiero gdy ta uderzyła...

Krótkowzroczność
Jeśli chcesz być snajperem z tą umiejętnością, lepiej zaopatrz się w NAPRAWDĘ DOBRĄ, lunetę. Poza tym nikt nie da Ci raczej strzelać.

Zła Karma
Czemu wszystkie nieszczęścia zdarzają się właśnie mi?

Słaby Węch
Często okazuje się zaletą, na przykład w czasie podróży zatłoczonym środkiem transportu... Jednakże wyniuchanie silnego zapachu spirytusu to szczyt Twoich możliwości

Niedosłyszenie
Słyszałeś ten szelest? Jeśli tak to z tą cechą możesz być pewien że raczej Ci się to zdawało.

Uzależnienie
Od leków, bądź od używek. Nie, czekolada to nie uzależnienie.

Choroba
Jeśli choroba którą postać przebywa jest nadzwyczaj ciężka i posiada powikłania to jest zaliczana do wad.

Mutacja
Zmiany w ciele wywołane najróżniejszymi czynnikami. Chodzi głównie o deformacje przeszkadzające w normalnym funkcjonowaniu jak te które objawiają się u Wynaturzeń, lecz trzecia ręka nieważne jak bardzo pomocna to też mutacja.

Lęk
Boisz się czegoś naprawdę mocno?

Żadna z tych cech Cię nie interesuje? Stwórz własną!

_________________
Podpisy są dla pedałów.
avatar
Ezekiel
Moderator Forum

Liczba postów : 11
Join date : 2012-07-12

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum